Adwokat diabła, czyli film, o którym było głośno

adwokat diaAdwokat i diabeł w jednej osobie- znacie większy paradoks? Dodajmy do tego jeszcze Ala Pacino i Keanu Reevesa i mamy film idealny. Co jak co, ale i tym razem film ze środowiskiem prawniczym w naprawdę daje radę.

Film otwiera scena aktualnie trwającego procesu. Nauczyciel z lokalnej szkoły zostaje oskarżony o molestowanie seksualne swojej małej uczennicy. Jak na młodego i piekielnie ambitnego prawnika przystało, Kevin Lenox staje w obronie rzeczonego nauczyciela i szybko doprowadza do jego uniewinnienia. Należy tu jednak dodać, że reżyser pozbawia nas złudzeń- Kevin broni winnego człowieka.
Procesowi przygląda się tajemniczy jegomość, jak się okazuje szef jednej z największych nowojorskich firm prawniczych. Milton, bo tak każe się nazywać, postanawia docenić nieopisaną charyzmę Kevina i proponuje mu posadę w swojej firmie. Czy Lenox rzeczywiście wygrywa tym los na loterii?
W Nowym Jorku, gdzie zabiera także swoją żonę, Kevin szybko poznaje zakres swoich obowiązków i z pewnością nie jest to udzielanie porad prawnych, jak to zwykle bywa w przypadku nowicjuszy. Dostaje mieszkanie (a właściwie apartament), wymienia całą garderobę i wraz z żoną zostają wciągnięci w świat nowojorskiej palestry adwokackiej. Konflikt moralności, wyrzuty sumienia, porzucenie systemu wartości to tylko niektóre problemy, z jakimi Lenoxowi przyjdzie się zmierzyć. Wszystkie składają się jednak na tytułowy punkt zapalny- adwokaturę na rzecz Diabła.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s